O mnie

Cześć, tu Marta. Uważna obserwatorka, estetka, Japonistka, miłośniczka dobrego designu, graficzka, marketingowiec & PR-owiec. Polka z urodzenia, Japonka z zamiłowania i kosmopolitka. Mama Poli i dwóch wyjątkowych jamników Mai i Molly (tygrysów z natury).

Tropię i spisuję przejawy współczesnego japonizmu w sztuce i designie, bez względu na pochodzenie ich twórców. Fascynuje mnie to z jaką łatwością, bez pomocy oczywistych symboli, jesteśmy w stanie intuicyjnie wyczuć japońskie wpływy w designie czy modzie. To jak wiele japońskość - na poziomie wyznawanych wartości, sposobu tworzenia i odbierania rzeczy i wnętrz – ma wspólnego ze sztuką i designem „Zachodu”, w szczególności krajów skandynawskich.

Rozkładam modernizm na części pierwsze. Projektuję wnętrza i wyszukuję perełki vintage. Pasjonuje mnie polepszanie jakości naszego życia przez pryzmat przestrzeni, w których przebywamy i żyjemy. Założyłam nito nito, aby dzielić się ze światem moją pasją dla ponadczasowego designu i wyjątkowych przedmiotów, dla których japońska estetyka była źródłem inspiracji, a japońskie wartości pozostają wspólnym mianownikiem.

O nito nito

Ta strona jest unikalną kolekcją pochodzących z różnych zakątków świata projektów, przedmiotów oraz ludzi i designerskich pomysłów. Stworzyłam to miejsce dla tych, którzy podzielają moją pasję do wnętrz odzwierciedlających dusze ich właścicieli. Dla tych, którzy wybierają a nie kupują oraz rozumieją wartość oryginalnych przedmiotów. Dla tych, dla których jakość ma znaczenie, i dostrzegają doskonałość nie tylko w tym, co nowe, ale i w tym, co niedoskonałe. Wreszcie dla tych, którzy doceniają przeszłość i potrafią dostrzec piękno w tym co stare.

Nito to po japońsku dwa króliki. Powtórzenie w założeniu zaś ma symbolizować japońską estetykę – odtwarzaną lub interpretowaną na nowo. To także odniesienie do popularnego w Japonii motywu królika patrzącego na księżyc. Po polsku "ni to ni to" zaś to "coś pomiędzy", "ani to ani to". Kwintesencja mojej pasji do designu, zamiłowania do eklektyzmu i fascynacji płynącym światem.

Kontakt

Twoje wnętrze potrzebuje metamorfozy? Potrzebujesz pomocy w znalezieniu starych mebli lub nie wiesz jak połączyć stare z nowym? A może po prostu chcesz podzielić się ze mną swoimi przemyśleniami lub opinią? Napisz do mnie na adres nito@nitonito.pl lub odwiedź mnie na Instagramie.